ŁKH Łódź

Ice hockey pictogram.svg ŁKH Łódź
Pełna nazwa Łódzki Klub Hokejowy
Barwy biało-czerwono-czarne
Data założenia 14 czerwca 1994
Liga II liga
Lodowisko Bombonierka
Prezes Polska Maciej Lewy[1]
Trener Andrzej Kula
Strona internetowa

ŁKH Łódź (Łódzki Klub Hokejowy)polski klub hokejowy, grający aktualnie w rozgrywkach II ligi (trzeci poziom rozgrywek).

Informacje ogólne

  • Pełna nazwa: Łódzki Klub Hokejowy
  • Barwy: biało-czerwono-czarne
  • Rok założenia: 1994
  • Adres: ul. Stefanowskiego 28; 90-537, Łódź
  • Prezes: Maciej Lewy

Lodowisko

Klub swoje mecze rozgrywa na lodowisku Bombonierka[2], które jest jednym z obiektów łódzkiego MOSiR-u. Pojemność trybun na obiekcie wynosi 300 osób.

Historia

Klub został założony 14 czerwca 1994 roku przez grupę zapaleńców[3], na czele której stał wybrany na pierwszego prezesa Wojciech Filipiak, znany łódzki dziennikarz sportowy[4]. ŁKH powstało na bazie zawodników grup młodzieżowych sekcji hokejowej ŁKS-u Łódź, zlikwidowanej w 1991 roku[5]. Przez wiele lat w klubie prowadzono jedynie grupy młodzieżowe, organizując m.in. memoriały na cześć byłych słynnych łódzkich hokeistów - Walerego Kosyla[6] oraz Jerzego Potza[7]. W 2013 po niemal 20. latach od założenia powołano drużynę seniorów i zdecydowano się wystartować w rozgrywkach II ligi hokeja na lodzie[8].

Sezon po sezonie

Sezon 2013/2014

W premierowym sezonie swoich występów na szczeblu seniorskim hokeiści ŁKH zdołali awansować do play-off, zajmując 3. miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego[9]. W turnieju o awans do I ligi, rozgrywanym w Gdańsku, przegrali w półfinale z AKH Dragons Gdańsk, tracąc szanse na promocję[10]. W meczu o 3. lokatę, nie mającym większego znaczenia, przegrali z Warsaw Capitals[11].

Najlepiej punktującym zawodnikiem sezonu zasadniczego w ŁKH był Mateusz Kubiak, który zanotował na swoim koncie 38 punktów (po 19 bramek i asyst), dzięki czemu zajął 6. miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej w lidze[12].

Kadra z premierowego sezonu

  • bramkarze: Jarosław Cylke, Bartosz Grabara, Paweł Wachowiak.
  • obrońcy: Arkadiusz Brożyna, Michał Ciepłucha, Adam Kozioł, Tomasz Kurowski, Radosław Kusideł, Tomasz Matuszewski, Artur Niedzielski, Jacek Sułek, Kamil Świerczewski.
  • napastnicy: Grzegorz Brejta, Piotr Caban, Jakub Darol, Jakub Freda, Marcin Gawin, Bartosz Głowacki, Marek Iwański, Mateusz Kamiński, Jan Kowalski, Mateusz Kubiak, Damian Lar, Paweł Pełzowski, Paweł Paprzycki, Piotr Paprzycki, Tadeusz Raczyński, Daniel Rozwadowski, Kacper Sawicki, Marek Syniawa, Seweryn Wach, Jan Wachowiak, Mateusz Walczak, Arkadiusz Witczak.
  • trener: Andrzej Kula[13]

Zobacz też

Przypisy